

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.5 V |
| Threshold Voltage | Adjustable |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Watchdog Timer | Watchdog |
| Reset | Manual Reset |
| Type | Voltage Supervisory |
| Reset Timeout | 200 ms |
| Accuracy | 1.5 % |
| Packaging | Tube |
| Output Type | Open Drain |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$6.14453
Ext.Price$6.14453
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.14453 | $6.14453 |
| 10 | $6.00187 | $60.01870 |
| 25 | $5.93751 | $148.43775 |
| 50 | $5.87384 | $293.69200 |
| 100 | $5.81079 | $581.07900 |
| 300 | $5.81079 | $1743.23700 |
| 500 | $5.81079 | $2905.39500 |
| 1000 | $5.81079 | $5810.79000 |
